Jubileusz

Szkole naszej w tym roku, jesienią, stuknie pełne 100 lat!
Ale jesienią są krótkie, smutne dni i dlatego Jubileuszowy Zjazd Absolwentów na 100 lat naszego Liceum chcemy mieć wiosną, kiedy dni są piękne, długie i radosne a świat cieszy się pełnią życia :)


Oficjalne obchody nieco wprawdzie przyśpieszono - uroczystość miała miejsce 3 grudnia 2017 - jako że była ku temu znakomita okazja: otwarcie nowej i pierwszej w historii szkoły hali sportowej oraz wręczenie nowego sztandaru. W głównej witrynie szkoły można znaleźć opis oraz galerię foto i relację filmową. Tutaj zobaczcie jeszcze nieco inne migawki ...


A oto fragmenty wystąpienia dyrektora Szkoły p. Jozefa Chodnickiego z jubileuszowej uroczystości:

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, to dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych dzisiaj do was przemawia, łączy bowiem przeszłość z teraźniejszością.

Pierwsze liceum wytworzyło bardzo bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyło kilka pokoleń ludzi - nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów i absolwentów. Od zawsze mogliśmy pochwalić się sukcesami i osiągnięciami, naukowymi i sportowymi. Międzynarodową wymianą młodzieży, czy reprezentowaniem kraju w młodzieżowej sesji parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Nasza szkoła, a właściwie jej kadra pedagogiczna nigdy nie bała się wyzwań, co więcej ta bogata tradycja, której spadkobiercami zostaliśmy - zawsze mobilizowała, motywowała i zobowiązywała. Wychowankowie szkoły, którzy opuścili i nadal opuszczają mury - niejednokrotnie napawali dumą i dzisiaj są najpiękniejszym prezentem, jaki otrzymuje nasza Jubilatka. Dlatego dzisiaj sięgając w przeszłość i analizując historię szkoły, którą przypomnimy w prezentacji - możecie być TYLKO I WYŁĄCZNIE dumni, że jesteście jej absolwentami i pracownikami.

Mam nadzieję, że w dalszych latach kolejne pokolenia młodych ludzi i nauczycieli będą sięgać po następne sukcesy i podobnie jak nasze pokolenie, zostaną godnym spadkobiercami tradycji szkoły. Życzę, aby przy okazji tego pięknego Jubileuszu we wszystkich sercach nauczycieli, absolwentów, rodziców i przyjaciół odżyły wspomnienia tej niepowtarzalnej atmosfery, jakiej doświadczyliśmy w Pierwszym Liceum.

Dziękuję wszystkim gościom przybyłym na dzisiejszą uroczystość. To Państwa obecność podkreśla wagę dzisiejszego wydarzenia, które na zawsze zapisze się na kartach historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie.

Przy tej okazji ujawniła się potrzeba zgłaszana przez wiele osób wspólnej sentymentalnej podróży w czasie do lat swojej młodości - do szkolnych lat ...

I stąd właśnie nasz ZJAZD!