Wspomnienia

O... Kwirynie Szwackim - przedwojennym dyrektorze szkoły

Nasz absolwent, Karol Jacek Stachelski - z wykształcenia historyk i miłośnik dziejów regionu, na łamach lokalnego portalu Kolniak24 zamieścił kolejny ciekawy artykuł poświęcony osobie Kwiryna Szwackiego, innego przedwojennego dyrektora ówczesnego kolneńskiego gimnazjum, do którego tradycji odwołuje się nasze liceum.

Pozwalamy sobie udostępnić ten artykuł   >> TUTAJ <<

Szkolne wspomnienia

Reminiscencje szkolnej turystyki z lat 70-tych   >> TUTAJ <<

O... Adamie Wiluszu - przedwojennym dyrektorze szkoły

Nasz absolwent, Karol Jacek Stachelski - z wykształcenia historyk i miłośnik dziejów regionu, na łamach lokalnego portalu Kolniak24 zamieścił ciekawy artykuł poświęcony osobie prof. Adama Seweryna Wilusza, który w okresie II Rzeczypospolitej był przez pewien okres dyrektorem ówczesnego kolneńskiego gimnazjum, którego kontynuacją jest nasze liceum.

Pozwalamy sobie udostępnić ten artykuł   >> TUTAJ <<

O... Tadeuszu Butlerze - jednym z pierwszych po wojnie uczniów szkoły

Ś.p. Tadeusz Antoni Butler od dziesięcioleci mieszkał na Wybrzeżu, ale z Kolnem łączyła go serdeczna więź i wsponienie młodości. Był uczniem pierwszego po wojnie rocznika naszego liceum. Są w Kolnie na trwale wpisane jego inicjatywy i projekty. P. Tadeusz na poprzedni nasz zjazd jubileuszowy przysłał szereg materiałów, które ponownie publikujemy w dziale "Pamątki".

Krótka notka biograficzna   >> TUTAJ <<